Gala Pasażer.com przybrała formę spektaklu, którego scenariusz napisaliśmy specjalnie na tę okazję. Mocno ironizujący, z przymrużeniem oka, wychwalający Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy i podkreślający różnorodność linii lotniczych. Galę zrealizowaliśmy na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni wraz z zespołem wokalno – tanecznym.

To z całą pewnością nie była typowa gala, co zostało nawet wyraźnie podkreślone na zaproszeniach dla gości. Zostały bowiem złamane wszelkie stereotypy i byliśmy za to w 100% odpowiedzialni. Coroczna gala wieńcząca plebiscyt „Najlepsza linia lotnicza”, której organizatorem był portal Pasażer.com, a gospodarzem i patronem Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, przyjęła formę przepełnionego ironią spektaklu. W narrację napisanego przez naszego scenarzystę scenariusza zostało wplecione wręczanie nagród w kilku kategoriach plebiscytu internetowego, kategorie kapituły oraz nagroda dla 3 milionowego pasażera. Niezwykły zbieg okoliczności spowodował, że uroczystej gali towarzyszył „casting na followa”, a o tę posadę ubiegali się kolejni artyści musicalowi. Klakierka wychwalała linie lotnicze, a Fanatyk wielbił port lotniczy… Całość miała bardzo energiczny, niezwykle dowcipny przebieg. Mieliśmy przyjemność zająć się samodzielnie całą realizacją, przy współpracy z zespołem Teatru Muzycznego w Gdyni. Wykonane przez nich utwory wpisywały się w narrację, a część piosenek zostało przez nas przeredagowanych, by zachowały konwencję wydarzenia.

Zleceniodawca: Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz Portal Pasażer.com
Miejsce wydarzenia: Teatr Muzyczny w Gdyni
Najważniejsze zadania:

  • prace koncepcyjne związane z opracowaniem innowacyjnego, zupełnie świeżego rozwiązania na oprawę gali,
  • redakcja scenariusza spektaklu, podczas którego zostały wymienione wszystkie linie lotnicze, latające z Gdańska, wręczone nagrody we wszystkich kategoriach oraz nagroda dla 3 milionowego pasażera,
  • współpraca z zespołem Teatru Muzycznego w Gdyni w zakresie realizacji projektu: reżyserii, scenografii, choreografii, występów wokalno – tanecznych, oprawy muzycznej oraz multimediów.