Potrójny jubileusz Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy był wydarzeniem, do jakiego należy przygotować się ze szczególną starannością. Tak też uczyniliśmy, a zrealizowana wraz z artystami Teatru Muzycznego w Gdyni adaptacja musicalu na „Spamalotnisko” spotkała się z uznaniem gości. Piękna, unikatowa, pisana na zamówienie gala.

To było dla nas wyjątkowe i bardzo ważne wyróżnienie. Organizacja potrójnego jubileuszu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy to bowiem nie tylko przyjemność – to zaszczyt. Gdańskie lotnisko obchodziło jednocześnie trzy okrągłe rocznice: 40 lat obecności w Rębiechowie, 20 lat od założenia spółki i dekada od nadania mu imienia Lecha Wałęsy. Przy współpracy z Teatrem Muzycznym w Gdyni przygotowaliśmy adaptację musicalu „Spamalot” na wersję krótszą i adekwatną do okoliczności. Po pierwsze: nadaliśmy mu nazwę: „Spamalotnisko”, po drugie: Święty Graal okazał się być schowany u prezydenta Lecha Wałęsy, a po trzecie: Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego skoczył z tej okazji ze spadochronem. Relacja z tego skoku została wyemitowana podczas gali, a marszałek wszedł na scenę, ciągnąc spadochron. Oczywiście przygotowaliśmy znacznie więcej atrakcji. Goście, aby wejść do usytuowanego na parterze AmberExpo musieli najpierw wejść po schodach samolotowych, a następnie po nich zejść. Towarzyszył im kolorowy happening złożony z artystów. Podczas bankietu czas gościom umilał m.in. recital artystki.

Zleceniodawca: Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
Miejsce wydarzenia: AmberExpo w Gdańsku
Najważniejsze zadania:

  • współpraca z Teatrem Muzycznym w Gdyni przy adaptacji musicalu Spamalot na spersonalizowaną wersję o nazwie „Spamalotnisko” z odnośnikami na temat historii lotniska,
  • redakcja przez naszego copywritera nowych fragmentów musicalu,
  • prace koncepcyjne, które zaprocentowały m.in. skokiem ze spadochronem marszałka, czy wykorzystaniem schodów samolotowych do happeningu,
  • oprawa muzyczna wydarzenia,
  • kompleksowa obsługa techniczna, polegająca na zbudowaniu na pustej przestrzeni hali wystawienniczej sceny z nagłośnieniem i oświetleniem na potrzeby spektaklu.